„Baśń o dwunastu miesiącach”.

Ten niezwykły magiczny świąteczny czas, to okres, w którym wszystko nabiera innego wymiaru… to czas kolęd, spotkań, rodzinnego ciepła. Witamy nowy rok, składamy sobie życzenia, robimy postanowienia… Każdy nosi w sercu, pragnienia oderwania się od codzienności i przeniesienie się w świat baśni… w świat magii, niezwykłych przygód. To baśń  pozwala marzyć i przybliża nam świat, który staje się prosty i zrozumiały. To w baśni rozdzielamy dobro od zła i chcemy by zapanował w świecie prawdziwy ład i miłość. Poznajemy bohaterów, którzy są nam bardzo bliscy, może też  utożsamiamy się z nimi, często wzbudzają naszą sympatię, współczucie w lub niechęć. Dlatego dzieci uwielbiają baśnie „swój dziecięcy teatr”, zachowując długo wspomnienia pełne marzeń i niezwykłych przeżyć.

W dniu 9 stycznia 2019 r. uczniowie klasy III A przygotowali dla swoich młodszych kolegów z Przedszkola Nr 12. miłą niespodziankę.  Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach otwartych  prowadzonych przez panią Ewę Wiśniewską i obejrzały baśń kostiumową w wykonaniu uczniów klasy IIIA. Barwne stroje, rekwizyty, dynamiczna gra małych aktorów dostarczyły przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń z pobytu w naszej „9”. Wszyscy świetnie się bawili, tańczyli i śpiewali. Miłym akcentem spotkania był słodki upominek i noworoczne życzenia!

E. Wiśniewska

fot. E.W.