„Miłość dociera wszędzie...”

Koncert Charytatywny dla Oliwki i Nikoli

„Wielkość człowieka mierzy się ilością
dobroci i radości,

które człowiek człowiekowi nieść może.”

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, zorganizowali 25 stycznia 2019 roku w Domu Kultury „Mors” w Dębicy Koncert Charytatywny, chcąc pomóc siostrzyczkom Oliwce i Nikoli Głowacz z Podlesia, cierpiącym na rdzeniowy zanik mięśni.

Serdecznie dziękujemy za udział w koncercie  gościom specjalnym Alinie Nowak i Edgarowi Marcosowi,  Mistrzom Hiszpanii i Polski, zwycięzcom Pucharu Europy, Finalistom prestiżowych Turniejów Grand Slam i Finalistom największych turniejów międzynarodowych i światowych w tańcach latynoamerykańskich. Dziękujemy lokalnym artystom i ich opiekunom; tancerzom ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance i Simply Swagg, karatekom z Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego, akrobatom z rzeszowskiej szkoły „Elite Talent Club”, zespołowi Muzycy „Nie – poważni”.

Wystąpili uczniowie naszej szkoły; soliści Karolina Strzałka, Emilka Węgrzyn, Lena Herduś i Bartosz Jedynak, recytacja; Bartosz Król, a także w chórku i lokalnych grupach w/w. Koncert prowadzili  Małgorzata Michna i Mateusz Kruczek.

Osoby, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia: pani Agnieszka Wiater, Barbara Barnaś, Magdalena Rasińska, Renata Kusibab, Krzysztof Bizoń, Urszula Iwańska i Danuta Zborowska (scenografia), Lucyna Magda (opiekun recytacji). Koordynatorem była pani Agnieszka Jakubowska-Cetnar.

Celem organizacji koncertu była także chęć promowania wśród dzieci i uczniów dębickich szkół i placówek postaw wrażliwości i zainteresowania losem ludzi potrzebujących wsparcia. Kształtowanie umiejętności dzielenia się dobrem  z drugimi, bardziej potrzebującymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, wykonawcom i nauczycielom.

Fot. Andrzej Janiec i Kamila Bonar