„Muzyka jest jak powietrze, jest wszędzie:

I w Tobie i we mnie…..”

Tradycją już stały się koncerty dla klas czwartych odbywające się w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Dębicy. Przygotowuje je i prowadzi p. Renata Kusibab, nauczycielka muzyki w naszej szkole.

W koncercie pt. „Młodzi  melomani” wykonawcami byli uczniowie „Dziewiątki”, którzy równocześnie uczęszczają też do szkoły muzycznej.

Każdy z nas otrzymał Kodeks melomana, czyli zbiór zasad obowiązujących w filharmonii.  A kto to jest meloman? To „miłośnik muzyki”. Może uda się i w nas zaszczepić pasję muzyczną, która pozostanie już na całe życie?

Tak jak w przypadku występujących przed nami naszych koleżanek i kolegów: Wiktorii Andreasik ( fortepian ), Amelii Rogowskiej ( gitara ), Gabrieli Skowron ( skrzypce ), Teofila Babicza ( trąbka ), Kingi Wójcik ( flet poprzeczny ) oraz najbardziej przez nas oklaskiwanej Mai Baran ( fortepian ), która jest naszą koleżanką z klasy IV c. „Tylko posłuchaj, ile jest piękna w tych zwyczajnych dźwiękach. Weź je do ucha, weź je do serca”.

Zasłuchani w dźwięki instrumentów z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych spotkań z muzyką.

fot. K. Sokołowska