„W krainie baśni i bajek”

- BARWNY KOROWÓD SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Zabierz nas, zabierz do krainy baśni

niezapomniany panie Andersenie.

Niechaj przez chwilę chociaż nam się zdaje,

że może każde spełnić się marzenie”.

W dniu 1 czerwca br. już po raz kolejny zorganizowany został przez Urząd Miejski w Dębicy Barwny Korowód Szkół Podstawowych „W krainie baśni i bajek”. Wzięli w nim udział uczniowie dębickich szkół podstawowych. Naszą „Dziewiątkę” reprezentowali artyści z klas: 4D, 5A, 5C i 6D. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli radosny przemarsz spod Placu Solidarności na dębicki rynek. Tam każda ze szkół przedstawiła swój program artystyczny. Występ naszych uczniów zatytułowany był „W krainie baśni pana Andersena”. Bohaterami inscenizacji były postacie wybitnego duńskiego bajkopisarza – H.Ch.Andersena. Wróżka, Calineczka, brzydkie kaczątko i dziewczynka z zapałkami opowiadały swoje historie. Taniec kwiatów na łące do muzyki Piotra Czajkowskiego dopełnił całości występu. Na zakończenie pan Andersen i wróżka wykonali układ taneczny.

Po wszystkich prezentacjach pan burmistrz wręczył słodkie upominki wszystkim artystom. Wesoły baśniowy korowód SP nr 9 w doskonałych humorach wrócił do szkoły. Mali artyści wspominali chwile na wielkiej scenie, gdyż dla wielu z nich był to pierwszy taki występ.

Program artystyczny został opracowany i przygotowany przez panie: Beatę Pietraszewską, Katarzynę Sokołowską i Ewę Wiśniewską (taniec kwiatów). Transparent i wspaniały projekt oraz wykonanie kwiatów były dziełem pani Urszuli Iwańskiej. Pomysł i wykonanie pozostałych kostiumów to zasługa pań: Zofii Firmanty, Danuty Zborowskiej, Danuty Mroszczyk i Bogusławy Podgórnik. Podziękowania składamy również siostrze Joannie Włodarczyk oraz paniom: Małgorzacie Frodymie, Annie Wiktor i Katarzynie Wójcik za pomoc w skompletowaniu baśniowych strojów.

Beata Pietraszewska,

Katarzyna Sokołowska