„W służbie Najjaśniejszej”

W dniu 17 maja bieżącego roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu „W służbie Najjaśniejszej” organizowane przez Hufiec ZHP Dębica. Uczniowie z naszej szkoły pisali prace literackie: kartkę z pamiętnika lub wiersz, w których ukazywano postać mieszkańca Dębicy lub regionu żyjącego w XX wieku. Osoba przestawiona w pracy swą postawą, życiem i działalnością miała być wzorem dla młodych ludzi. Należało też wykonać ilustrację i uzasadnić swoją decyzję. Oto osiągnięcia uczniów naszej szkoły:

Kategoria klas IV-VI

Laureat:

Karol Wojciechowski – VI D

Wyróżnienia:

Mikołaj Dziuk – V A

Szymon Jagiełło – V F

Kategoria klas VII-VIII

Laureaci:

Amelia Wolak – VII D

Marcel Pietraszewski – VIII E

Wyróżnienia:

Robert Modelski – VII A

Diana Michałek – VII B

Faustyna Galas – VII D

Opiekunami były Panie: Dorota Giełbaga, Małgorzata Frodyma, Beata Pietraszewska, Katarzyna Wójcik, Stanisława Wrona.

Nagrody laureatom i wyróżnionym zostały wręczone przez zastępcę burmistrza miasta Dębicy Macieja Małozięcia i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Mateusza Cebuli, który jest również komendantem Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów.

fot. K. Para, B. Pietraszewska