Babcie i dziadkowie gośćmi pierwszoklasistów

Klasy 1a i 1d zorganizowały Dzień Babci i Dziadka w szkole. Uczniowie kl. 1d gościli swoje babcie i dziadków 22 stycznia 2019 r.   Do uroczystości przygotowywali się przez dłuższy czas pod kierunkiem wychowawczyni Zofii Więch. Uczyli się wierszy, piosenek i  ćwiczyli tańce. Chłopcy zaprezentowali ukraiński taniec ludowy kazaczok, a dziewczynki zatańczyły ze swoimi lalkami do melodii „Una paloma blanca”. Spotkanie było też sposobnością do poznania upodobań babć poprzez udział w quizie „Czy znam dobrze swoją babcię?”. Wszyscy goście otrzymali od swoich wnuków samodzielnie przygotowane upominki.

Spotkanie babć i dziadków z kl.1a miało miejsce 29 stycznia 2019 r.  Uczniowie tej klasy zaprezentowali program artystyczny opracowany przez wychowawczynię Jolantę Grzyb. Zawierał on między innymi przedstawienie pt.”Dzisiaj dzień radosny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka”. Uczniowie tej klasy również obdarowali swoich gości okolicznościowymi upominkami. Rodzice uczniów z obydwu klas zadbali też o słodki poczęstunek dla uczestników spotkań. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia i dumy z umiejętności oraz postawy swoich wnuków. Takich okazji do wyrażania miłości, szacunku i wdzięczności dzieci wobec najbliższych nigdy nie jest zbyt wiele. To one wzmacniają emocjonalne więzi z rodziną, napełniają nieopisaną radością i nadają blasku zwykłej codzienności.

Z. Więch

Fot. Z. Więch, P. Stelmach