Biesiada literacka

Tradycją naszej szkoły jest coroczny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III. Organizatorami VI Edycji Biesiady Literackiej są panie: B. Socha, A. Kłusek, L. Magda, E. Wiśniewska.

Recytacja wybranych przez uczniów wierszy to wspaniała okazja do spotkania z poezją, która zawsze fascynuje, odpręża, przekazuje ciepło i radość. To świat poezji nadaje naszemu życiu inny, wspaniały wymiar, wprowadzając  harmonię , pogodę ducha i dyskretną dozę dydaktyzmu ,który nie moralizuje, lecz bawi i wychowuje. Dlatego czytanie i recytacje wierszy, są wspaniałą nauką w formie przyjemności i zabawy. Młodzi recytatorzy z klas I-III prezentowali wybrane utwory poetyckie zgodnie z tegoroczną tematyką Konkursu „Polscy poeci dzieciom”. Wszyscy uczestnicy byli wspaniali przygotowani zarówno pod względem artystycznym jak i w zakresie aspektów scenograficznych. Na szczególne wyróżnienie jury zasłużyli następujący uczniowie:

I – miejsce Bartosz Król - klasa IID

II - miejsce Klara Kobos - klasa ID

III – miejsce Aleksandra Kruszyńska klasa - IIA

III - miejsce Jagoda Skóra - klasa IID

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe nagrody i słodkie niespodzianki przygotowane przez organizatorów konkursu.

E. Wiśniewska

fot. B. Socha