DZIEŃ DZIECKA W „DZIEWIĄTCE”

30 maja odbył się w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka „Festiwal Nauki i Rozrywki”. Uczniowie mieli przygotowanych wiele atrakcji;  objazdowe planetarium – „ASTROPARK”, „MĄDRY DZIECIAK”– prezentacje pokazów naukowych, zaproszone szkoły ponadpodstawowe przygotowały bardzo ciekawe zajęcia; I Liceum Ogólnokształcące – pokazy biologiczne, II Liceum Ogólnokształcące – pokazy chemiczne, Zespół Szkół nr 2 – Kółko Naukowe: TechnoZone– Informatycy – roboty i Zespół Muzyczny „The Flowers” -  mini koncert na zakończenie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 – Mechatronicy – pokazy robotów, pokaz mody, budownictwo, grafika komputerowa,  Zespół Szkół Ekonomicznych – gastronomia, pokazy kelnerskie,  Zespół Szkół nr 4 – wykonywanie fryzur i malowanie twarzy, Zespół Szkół w Pustkowie Osiedlu – pokazy hotelarskie, pokój zagadek logicznych przygotowany przez pana Mariusza Bachurskiego i panią Annę Wiktor, zajęcia językowe – pani Katarzyna Rumin,  „Ale cyrk” – żonglerka dla sukcesu, DŻUNGLA - pokaz motyli, pokaz staroci – radia i nie tylko… z prywatnej kolekcji pana Jana Tragarza, degustacja miodów i spotkanie z pszczelarzem, Koło gospodyń wiejskich z Pilzna. Tikurilla – warsztaty plastyczne dla wybranych uczniów, pokazy; Wojsko, (konkurs strzelecki), Służba Ochrony Kolei, Straż Pożarna, Policja.

Wodociągi dębickie przygotowały stoisko - woda z owocami. Uczniowie otrzymali lody, watę cukrową, grochówkę z kiełbaskami, cukierki, naklejki, balony. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce i zdobyć nagrodę w licznych konkursach. Wszystkie atrakcje dzięki życzliwym Sponsorom były gratis. W przedsięwzięcie zaangażowanych było wielu nauczycieli i rodziców, którym bardzo dziękujemy. Koordynatorami były panie Agnieszka Jakubowska – Cetnar, Agnieszka Wiater, Marta Pitak, Renata Kusibab i Barbara Rubach.

fot. MK SP9