Dzień otwarty w „DZIEWIĄTCE”

9 marca 2019 r. nasza szkoła otworzyła swe podwoje dla  wszystkich zainteresowanych rodziców i dzieci. Tego dnia można było też dokonać zapisu dziecka do klasy „0” oraz do pierwszej klasy.

Nauczyciele przygotowali bogatą ofertę zajęć, jakie odbywały się  w godzinach od 9.00 do 12.00. Z zaproszenia skorzystało bardzo wielu chętnych. Liczne gromady dzieci wraz z  rodzicami uczestniczyły w rozmaitych zajęciach m.in. teatralnych, plastycznych, komputerowych, językowych czy przyrodniczych.

To jedyna taka okazja, by poznać naszą szkołę „na żywo”, porozmawiać z nauczycielami, przyjrzeć się ich pracy podczas zajęć jakie  prowadzili, zasięgnąć wszelkich informacji „ z pierwszej  ręki”, zapoznać się z wyposażeniem pracowni i ogólnie z bazą szkolną, z której „DZIEWIĄTKA” może być i jest dumna! Chlubą naszej placówki są nie tyko pracownie przedmiotowe, niezwykle bogata  biblioteka z multimedialną czytelnią, laboratorium językowe, szkolne muzeum „HISTORIA I TRADYCJE”, ale także wspaniały blok sportowy czy wielofunkcyjny ogród z altaną w szkolnym patio. Ogromnym uznaniem dzieci i rodziców cieszy się świetnie zorganizowana opieka świetlicowa oraz znakomita kuchnia. Taka opinia nie byłaby możliwa bez wspaniałej, życzliwej, bardzo kompetentnej, doświadczonej  i oddanej swojej pracy załogi. To postawa nauczycieli z pasją jest siłą i największym atutem naszej szkoły.

Bardzo wielu odwiedzających naszą placówkę tego dnia zadeklarowało wolę dłuższej współpracy, ponieważ postanowiło powierzyć los swoich pociech w ręce nauczycieli z naszej szkoły. Według ich rozeznania  dokonali wyboru najlepszego z możliwych. Pracownicy „DZIEWIĄTKI”  jak najbardziej podzielają tę opinię.

Z. Węch.

B. Górecka