Dzień Patronki Miasta Dębicy

Świętej Jadwigi Śląskiej

16 października 2018 r. uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy rozpoczęły się tegoroczne obchody Dnia Patronki Miasta Dębica- Świętej Jadwigi Śląskiej. W uroczystościach z okazji Dnia Patronki Miasta  Świętej Jadwigi Śląskiej wziął udział nasz szkolny poczet sztandarowy oraz uczniowie  klasy V b.  Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem papieża na Placu Solidarności przez burmistrza Mariusza Szewczyka Miejska Orkiestra Dęta poprowadziła wszystkich uczestników obchodów Dnia Patronki Miasta pod dębicki ratusz, gdzie po odśpiewaniu hymnu do Świętej Jadwigi i części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10  władze miejskie i reprezentacje parlamentarzystów, stowarzyszeń i innych instytucji złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Świętej Jadwigi.

A. Wielgus

fot. A. W.