Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku…

Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła uroczystości opłatkowej, która odbyła się 12 stycznia 2019 roku w murach Muzeum Regionalnego w Dębicy. Gospodarzem było Stowarzyszenie Saperów Dębickich. Pomimo stałego rytuału, spotkania te są za każdym razem czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym.

Honory gospodarza pełnił Prezes płk rez. Andrzej Niedbał, który złożył zebranym serdeczne życzenia pomyślności w Nowym Roku. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, zastępca komendanta WKU w Tarnowie mjr Wiesław Maciejowski oraz grupa uczniów naszej szkoły z Panią Renatą Kusibab.

W świąteczny nastrój  uczestników spotkania wprowadziły rozśpiewane dziewczęta – Gabrysia Kucharska, Judyta Poloczek, Marlena Śmietana, Martina Valentino, Zuzanna Więcek oraz trio w składzie: Martyna Bachara-flet, Kinga Łanucha- gitara, Gabrysia Nowakowska –skrzypce, które wystąpiły z koncertem polskich kolęd i pastorałek. Występ i wspólne śpiewanie bardzo spodobało się zgromadzonym, którzy nagrodzili uczennice gromkimi oklaskami oraz słodkim upominkiem.

Wszyscy mieli także okazję obejrzenia wystawy: „Jawą się stanie co pradziad śnił. Dębiczan wędrówka ku Niepodległej”. Wystawa  to setki zdjęć archiwalnych sprzed 100 lat. Ukazują one Dębicę i jej mieszkańców w okresie I wojny światowej, narodzin niepodległej Polski i walk w obronie jej granic.

R. Kusibab

fot. R. Kusibab