Koncert

„Co muzyka w sobie ukrywa? Czyli Lekcja Muzyki Twarzą w Twarz”

Pierwsza gwiazda to radości znak.

Nikt samotnym dziś nie będzie

Bo kolęda woła nas

7 stycznia 2019 r. wraz  z opadami pierwszego śniegu, znów spotkaliśmy się w Zespole Szkół Muzycznych w Dębicy. Koncert pod tytułem „Co muzyka w sobie ukrywa? Czyli Lekcja Muzyki Twarzą w Twarz” zgromadził 200 uczniów naszej szkoły – dzieci z klas czwartych i piątych.

Tematem przewodnim były kolędy –polskie i europejskie, dawne i współczesne. Wspólnie z wykonawcami zaśpiewaliśmy ulubioną kolędę czyli „Lulajże, Jezuniu”. Dowiedzieliśmy się o historii powstania bożonarodzeniowych pieśni, a także która kolęda polska jest najstarsza. Melodie znane i nieznane przybliżyli nam między innymi: Julia Piwowar, Kinga Wójcik i Karol Cieśla, uczniowie klasy VIId.

Koncert realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z teorii.pl  przez zespół projektowy „Przecież Kultura Nie Gryzie” prowadziła tym razem Wiktoria Cieśla, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, a nasza starsza koleżanka.

R. Kusibab

fot. K. Sokołowska