Konkurs historyczno – plastyczny

6 listopada 2018r. został rozstrzygnięty konkurs historyczno – plastyczny pt. „Wolna – Niepodległa 1918-2018".

Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że 100 lat temu,11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Wolna Polska powróciła na mapy Europy.

Słowa, które niektórzy uczniowie użyli na swoich plakatach „Jeszcze Polska nie zginęła …” przypominały, że nie zginęła ponieważ nieprzerwanie żyła w sercach i pragnieniach Polaków.

I żyje nadal, ponieważ uczniowie wykonali  dużo pięknych prac, aby uczcić tą podniosłą uroczystość, jaką jest 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorzy konkursu i zarazem jury- nauczyciel historii p. Renata Baran i nauczyciel plastyki p. Urszula Iwańska miały  trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace. Były one oceniane pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania, techniki i kompozycji oraz oryginalności ujęcia tematu.

Nagrodzone prace:

I miejsce    Jakub Ciebień                   kl. V b

II miejsce   Karolina Kąfera                 kl. V d

III miejsce  Oliwia Lis                           kl. V d

III miejsce  Vanessa Gretkowska       kl.  V d

Wyróżnienia:

Emilia Świstak                                     kl. IV c

Patryk Zygmunt                                   kl.  V b

Maja Sebastianka                               kl.  V d

Alicja Mazur                                        kl.  V b

Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne nagrody.

Nagrodzone prace zostały wystawione na sztalugach na korytarzu szkolnym. Budziły one duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Renata Baran

fot. RB.