MAM TALENT 2019

4 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XIX edycja konkursu MAM TALENT. W konkursie wzięli  udział uczniowie klas I – III oraz dzieci sześcioletnie z przedszkoli współpracujących z naszą szkołą. Uczestnicy rywalizowali o GRAND PRIX konkursu czyli puchar „MAM TALENT 2019” w swoich kategoriach. Prezentacje oceniało JURY w składzie: p. Marta Szczyrek (przewodnicząca), p. Dorota Sobarnia, p. Elżbieta Szczygieł-Grzybowska, p. Anna Borkowska ( członkowie).

Do finału konkursu zakwalifikowały się osoby, które prezentowały różne talenty. Były dzieci tańczące, śpiewające, recytujące, grające na instrumentach i oczywiście artyści plastycy. Występy wzbudzały ogromną ciekawość licznej widowni, która zwłaszcza podczas prezentacji muzycznych świetnie się bawiła.

Gwiazdami, które uświetniły swoim występem całą uroczystość były utytułowane już  wokalistki: Gabriela Noga i Kinga Kochan - uczennice  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Przybyły one  wraz ze swoją opiekunką  panią Martą Cabaj na zaproszenie organizatorów . Swoimi umiejętnościami i warsztatem wokalnym zachwyciły wszystkich słuchaczy.

Nagrody ufundowane przez sponsorów oraz dyrekcję szkoły wręczali laureatom: dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pan Ireneusz Kozak oraz dyrektor SP nr 9 pani Grażyna Pondo.

XIX konkurs przeszedł już do historii, ale dla jego uczestników z pewnością nie kończy się przygoda z własnymi pasjami. Wierzymy, że konkurs  stanie się źródłem energii, która zainspiruje do nowych działań i rozbudzi  u dzieci większą aktywność  w rozwijaniu zainteresowań. Konkurs  zintegrował rówieśnicze grupy, zacieśnił relacje między uczniami, którzy wspólnie  zrobili coś wartościowego. Nade wszystko była to okazja, by szeroka społeczność poznała umiejętności  uczestników konkursu. Taką szansę zwiększyła obecność ekipy telewizji PTVR oraz dziennikarza OBSERWATORA LOKALNEGO. Jeśli do tego dodać aplauz zgromadzonej publiczności i nagrodzenie przez dorosłe JURY, to suma wrażeń jest ogromna i niezwykle motywująca wszystkie dzieci.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich talentów!

Organizatorami konkursu były panie: Renata Gil, Bożena Górecka, Bogusława Podgórnik i Zofia Więch

Wyniki konkursu:

KATEGORIA: PRZEDSZKOLAKI

I miejsce – GRAND PRIX- puchar MAM TALENT 2019 – Wiktor Lik - P P  nr 12 w Dębicy

II miejsce – Julia Szafranowska – P P nr  7  w Dębicy

III miejsce – ex aequo:  Emilia Stec PP nr 4  oraz Julia Przybysz  PP nr 7 w Dębicy

KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS  I-III  SP NR 9 W DĘBICY

I miejsce – GRAND PRIX- puchar MAM TALENT 2019-  Adrian Różak   kl.2e

II miejsce - ex aequo:  Aleksandra Raś  kl.2b oraz  Natalia Kisiel  kl.2e

Wyróżnienia:

- grupa taneczna „My trzy”  z kl. 1d w składzie: Lena Jurkowska, Julia Moskiewicz, Emilia Zięba

- Blanka Ligęska z kl. 2c