Międzynarodowy Projekt "KROKUS"

2018-2019

Realizacja Projektu "KROKUS"

18 października 2018 r., uczniowie klas piątych, którzy zaangażowali sie w realizację Projektu "KROKUS", pod opieką koordynatora projektu, pani Renaty Baran- nauczyciela historii, posadzili otrzymane w ramach projektu żółte krokusy, które zasadzone jesienią, mają zakwitnąć z końcem zimy lub wczesną wiosną.

Celem sadzenia krokusów jest upamiętnienie 1,5 miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, zamordowanych w czasie Holokaustu.

Krokusy, które przetrwają zimę, zakwitną wczesna wiosną i będą zwiastunem nadziei budzącego się życia, przypominając płomyki zniczy, które zapalamy, aby zaświadczyć o naszej pamięci.

Realizując kolejne zadania Projektu "KROKUS", została wykonana gazetka tematyczna , przedstawiająca założenia Projektu oraz  jego realizację w naszej szkole ( znajduje sie ona na tablicy na I piętrze)

Przez radiowęzeł szkolny została zaprezentowana audycja, w której uczniowie przedstawili cele i założenia Projektu "KROKUS"

Zainteresowani tematyką Holokaustu w czasie II wojny światowej uczniowie, mogli poszerzyć swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach.

W tym roku krokusy pokazały się wyjątkowo wcześnie, bo już na początku marca i można je oglądać w pełni kwitnienia obok głównego wejścia do szkoły.

R. Baran

fot. R.B. i MK SP9