Ogólnopolska kampania społeczna

"Dobrze Cię widzieć".

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy 3 stycznia 2019r. bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dobrze Cię widzieć".

„Dobrze Cię widzieć" - to hasło kampanii społecznej, której celem jest ochrona dzieci przed wypadkami na drogach. Klasa 2E jako pierwsza została zaopatrzona w kamizelki odblaskowe.

W ramach akcji „Dobrze Cię widzieć", oprócz kamizelek odblaskowych, dzieci otrzymają plany lekcji, a nauczyciele przeprowadzą zajęcia na temat bezpieczeństwa drogowego, w oparciu o udostępnione scenariusze.

Ministerstwo Sprawiedliwości w komunikacie przypomina, że w ubiegłym roku doszło do prawie trzech tysięcy wypadków z udziałem dzieci w wieku do lat 14 lat, z czego  56 to ofiary śmiertelne.

Akcja "Dobrze Cię widzieć" jest współfinansowana przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Ambasadorem kampanii jest Cezary Pazura.

fot. MK SP9