Z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Tradycyjnie rozpoczęła się ona wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym swój program artystyczny zaprezentowała szkolna grupa teatralna.
Na tle pięknej scenografii uczniowie w sposób niezwykle obrazowy przedstawili fragment historii Polski – od czasów rozbiorów i powstań narodowych aż po rok 1918, kiedy to nasz kraj po 123 latach nieistnienia odzyskał wolność.
Scenariusz i przygotowanie uczniów były dziełem pani Barbary Rubach, pani Jolanty Luli oraz pani Anny Borkowskiej. O stronę techniczną wydarzenia zadbał pan Witold Brniak, a całość została uwieczniona na zdjęciach przez pana Pawła Borowca.
Akademia stanowiła nie tylko lekcję historii, lecz także była wyrazem wdzięczności i pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.
Tekst: D.G.