Góra Grosza…

Drodzy Uczniowie

    Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

W naszej szkole akcja będzie trwała od 27 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. Członkowie Samorządu Uczniowskiego będą dwa razy w tygodniu zbierać monety 1,2 i 5 groszowe do puszek, liczymy na waszą wrażliwość i hojność.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie Towarzystwa Nasz Dom organizatora akcji.

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube