POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

19 czerwca to długo oczekiwany przez młodzież klas ósmych dzień: dzień ukończenia szkoły podstawowej. Wiadomo, długie godziny różnych lekcji, mnóstwo materiału do opanowania, egzaminy, codzienny budzik-horror itd. I nareszcie koniec!

Ale… Ale wielu uświadomiło sobie, że „było dobrze, było źle, ale zawsze jakoś było” i „nie wróci więcej” i niejedna łza zakręciła się w oku, a nogi wcale nie chciały jak najszybciej biec ze świadectwem do domu.

A cała ta historia rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 10.00, a następnie spotkaniem wszystkich ósmoklasistów w sali gimnastycznej. W części oficjalnej uroczystości (którą przygotowała pani B. Węgrzyn) delegacja absolwentów „dziewiątki” złożyła ślubowanie, następnie pani dyrektor Dorota Batko odczytała nazwiska uczniów wyróżnionych wpisem do „Złotej księgi” oraz wręczyła nagrody:

- tegorocznym laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych,

- uczniom wyróżnionym za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych,

- grupie wolontariuszy,

- najlepszym absolwentom.

Tytuł NAJLEPSZEJ ABSOLWENTKI otrzymała Zuzanna Maziarz, natomiast NAJLEPSZYM ABSOLWENTEM został Max Such. Zuzanna może się również poszczycić przyznanym jej tytułem AMBASADORA DOBRA.

W części artystycznej (autorstwa pań: M. Szczyrek, D. Giełbagi, R. Kusibab i D. Mroszczyk) uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odtańczyli poloneza, a utwory te pozwoliły poczuć wyjątkowość chwili.

Na koniec pozostało już tylko odebranie świadectw i pożegnanie się z wychowawcami.

D.G.

Opowiedzianą już historię uzupełnią zdjęcia.

fot: MK SP9