Rodzinne andrzejki

Rodzice z klasy 2b na czele z przedstawicielkami rady klasowej – p. Agnieszką Raś oraz p. Agnieszką Sielawa postanowili rodzinnie uczcić staropolski zwyczaj andrzejkowy. Urządzili wspaniałą zabawę klasową dla dzieci w sobotę – pierwszego grudnia w Domu Cechu Rzemiosł Różnych. Nie omieszkali do wspólnej zabawy zaprosić wychowawcę p. Renatę Gil. W trakcie spotkania nie zabrakło wróżb, konkursów i wspólnych tanecznych korowodów. Wszyscy bawili się znakomicie, zarówno dzieci jak i rodzice. Dzieci orzekły, że czas spędzony aktywnie wśród kolegów i koleżanek jest o wiele ciekawszy i zdrowszy niż przy zabawach komputerowych. Taki był właśnie zamiar dorosłych – wskazać najmłodszym, że czynny odpoczynek wpływa bardzo korzystnie na zdrowie oraz pogłębienie przyjaźni w klasie.

Renata Gil

fot. R.Gil, Ł. Zawojowski