ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS

"MÓJ LAS"

Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa wraz z Ligą Ochrony Przyrody już od 1986 roku organizują ogólnopolski konkurs „Mój Las”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży z szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nadesłanych na konkurs zostało ponad 110 sprawozdań, które zostały ocenione przez sąd konkursowy. Wyróżniono i nagrodzono 41 osób z terenu Podkarpacia.

Uczennice naszej Szkoły  Alicja i Martyna Wąs z  klasy VI „b”  otrzymały wyróżnienie w kategorii klas IV- VI na szczeblu podkarpackim.

Ich prace wezmą udział w finale ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie planowane jest na kwiecień 2019 r.

Etap okręgowy konkursu został zakończony 12 grudnia 2018 roku w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Głogów Małopolski, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z projekcją filmu przyrodniczego „W dechę film o drewnie” oraz słodkim poczęstunkiem.

Cenne nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Zarząd Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie, Zarząd Okręgowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie, Nadleśnictwo Głogów, Kolbuszowa i Mielec.

Marta Pitak

fot. M. Pitak