ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły…” – między innymi takie przyrzeczenie złożyli 23 października 2018 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły.  Z utęsknieniem czekali oni na to najważniejsze  wydarzenie u progu edukacji szkolnej. W pierwszej części uroczystości uczniowie odświętnie ubrani  i przystrojeni w  dostojne, kolorowe birety oraz krawaty zaprezentowali  swoje wokalne, recytatorskie i taneczne talenty. Widownię stanowili nie tylko zaproszeni goście; dyrekcja szkoły, rodzice i najbliżsi pierwszaków, ale także zaproszone przedszkolaki. W drugiej części uroczystości wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Po tej ceremonii nadszedł czas na pasowanie na uczniów, czyli włączenie w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej  nr 9 w Dębicy. Aktu tego dokonały: pani dyrektor Grażyna Pondo oraz pani wicedyrektor Dorota Batko.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każda klasa uczestniczyła też w okolicznościowej sesji zdjęciowej. Zwieńczeniem uroczystości był smakowity słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym tego dnia towarzyszyły emocje równie silne jak ich pociechom.

Wszystkim pierwszakom gratulujemy tej wspaniałej chwili!

Życzymy, by ten nowy etap w ich życiu obfitował w sukcesy, niósł radość i napełniał szczęściem, a jednocześnie  dał znakomite  przygotowanie do podejmowania  kolejnych życiowych  ścieżek…

Zofia Więch

fot. MK SP9