A A A

Tam warto pojechać...

W dniu 21 maja bieżącego roku razem z wychowawczyniami: Panią Bernadetą Cyran i Beatą Pietraszewską oraz opiekunkami: Panią Anną Wiktor i Katarzyną Rumin wybraliśmy się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

 

Najpierw naszym celem były Chrusty z Kompleksem Świętokrzyska Polana. Wyjątkową atrakcją na skalę krajową stanowią tu wielkie akwaria- Oceanika. Są tam zwierzęta wodne z całego świata. Podczas bardzo ciekawych zajęć warsztatowych zobaczyliśmy najmniejszego rekina, który mieścił się na naszej dłoni. Dowiedzieliśmy się też, że rekiny atakują ludzi tylko przez pomyłkę,  bo im nie... smakujemy! Następnie podziwialiśmy niezwykłe okazy różnych zwierząt wodnych. Chłopców zainteresował rekin we wraku statku, a dziewczynki kolorowe rybki, a także koralowce.

 

Z kolei po ciepłym posiłku udaliśmy się do Chęcin, gdzie znajduje się Centrum Nauki Leonarda da Vinci. Obiekt stanowi drugi co do wielkości kompleks naukowo-techniczny w Polsce, po Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Mogliśmy tam zapoznać się z budową człowieka i reakcją na różne bodźce. Każdy z nas znalazł ciekawe informacje przy poszczególnych stanowiskach. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i zrobiliśmy zdjęcia.

 

Powrotna droga minęła nam szybko i w znakomitych humorach wróciliśmy do Dębicy, gdzie czekali na nas rodzice. Ta wycieczka była bardzo pouczająca i dostarczyła nam oprócz wiedzy wiele przyjemności. Naprawdę warto tam pojechać.

 

 

 

 

Uczniowie klasy V D i V F

fot. Vd i Vf