UROCZYSTOŚĆ ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

W NASZEJ SZKOLE

9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 8b, 8e i 4c oraz chór szkolny i zespół wokalno – instrumentalny. Akademie rozpoczął taniec flag przygotowany przez uczennice klas 6  pod opieką p. Renaty Baran. Recytatorzy wprowadzili widzów w atmosferę święta. Ukazali historię walk o niepodległość. Pieśń patriotyczna podkreśliła znaczenie wolności. Szczególnym momentem był wspólny śpiew hymnu narodowego o godz. 11.11 w łączności z innymi szkołami w całym kraju. Podsumowaniem uroczystej akademii był Polonez wykonany perfekcyjnie przez uczniów i uczennice klas 8. Uroczystość została przygotowana przez panie: Martę Szczyrek, Stanisławę Wronę i Renatę Kusibab. To wyjątkowe święto w historii Polski i naszej szkoły. Winniśmy pamięć bohaterom.

A. Jakubowska-Cetnar

fot. MK SP9