Wizyta pod ziemią...

17 maja klasa II a i IIc były na wycieczce w kopalni soli w Bochni. Dzieci poznały  sposoby dawnej techniki wydobywania soli, zasmakowały  specyficznego nastroju „surowych”, lecz przez to niezwykle  autentycznych podziemi. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczyły im  także niezrównanych wrażeń estetycznych.

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na poznanie historii w niepraktykowany dotąd sposób. Dzieci przeniosły się w czasie,  podróż rozpoczynając  w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. W opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Drugoklasiści byli pod wielkim wrażeniem. Zwieńczeniem pobytu pod ziemią były zakupy solnych pamiątek i zabawa na boisku - oczywiście pod ziemią.

B. Górecka

Fot. B. Górecka