XVI edycja Akademii Przyszłości

Dnia 16 października w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczysta Inauguracja rozpoczynająca kolejną XVI już edycję Akademii Przyszłości. W tym roku po raz pierwszy w programie udział wzięli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Szkolnym koordynatorem Akademii jest pani Anna Wiktor. Ośmioro dzieci: Kacper Kiejko, Kacper Strózik,  Oliwia Żurek, Julia Żurek, Piotr Kołodziejczak, Jakub Żurek, Gregorio Viscuso oraz Tomasz Kielur (nieobecny na inauguracji)  pod opieką p. Dominiki Dryji oraz p. Honoraty Kołek wstąpiło w szeregi Akademii i otrzymało z rąk dziekana Wydziału Pedagogicznego dr hab. prof. J. Miąso swoje własne indeksy, które będą wypełniać sukcesami. Podczas Gali Inauguracyjnej na gości czekały liczne niespodzianki m.in. występy akrobatów czy wspólny taniec. Tegorocznym motywem przewodnim jest sztuka, która będzie przewijała się przez całą obecną edycję. Mali Studenci, Wolontariusze, Liderzy oraz cała Rada Wojewódzka z radością i zapałem wkroczyli w ten kolejny rok pełen niezwykłych wydarzeń i przygód.

A. Wiktor

fot. A. W.