XVIII OLIMPIADA na OLIMPIE

„Dziewiątka Przedszkolakom”

W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy odbyła się już po raz  XVIII OLIMPIADA na OLIMPIE „Dziewiątka Przedszkolakom”. Na wzór Igrzysk Olimpijskich Dyrektor SP 9 Grażyna Pondo i Prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec zorganizowali kolejną olimpiadę dla przedszkolaków. Patronat honorowy nad Olimpiadą Przedszkolaków objął Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, dyrektor MZO w Dębicy - Ireneusz Kozak. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 300 dzieci z dębickich przedszkoli. Każde z nich wystawiło jedną drużynę składającą się z 4 chłopców i 4 dziewczynek oraz grupy kibiców. Celem imprezy było kształtowanie u dzieci cech charakteru :śmiałości, odwagi, wiary we własne siły, współdziałania w grupie, przestrzegania przepisów, a także zapoznanie z ideą Igrzysk Olimpijskich oraz z ceremoniałem olimpijskim, zachęcanie do uprawiania sportu, jak również integrowanie przedszkolaków i uczniów Dziewiątki poprzez wspólną zabawę.

Oj, co to były za emocje! Przecież nie lada wyzwaniem jest bieg z szarfą, czołganie się przez tunel, rzut do celu i skok w dal. Olimpijskie zmagania oceniali nauczyciele SP 9 oraz uczniowie - sportowcy UKS Olimp. Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny. Sportowej Olimpiadzie towarzyszyły występy  grupy uczniów z SP 9, którzy prezentowali układy taneczne oraz piosenki.

Na zakończenie Olimpiady ogłoszono zwycięzców. W tych zmaganiach kolejność była następująca:

1 miejsce WELDON KIDS

Ochronka Sióstr Służebniczek w Dębicy

Przedszkole Językowe HAPY KIDS

Przedszkole  "Pałacyk Malucha"

Niepubliczne  Przedszkole "Ukryty Dar"

Niepubliczne Przedszkole "Radość"

Wszystkim gorąco gratulujemy wspaniałej sportowej rywalizacji.

Przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a trzy pierwsze miejsca – medale. Wszyscy dostali  wspaniałe nagrody, które ufundował Urząd Miasta Dębica, firma OLIMP LABS, VENTOR, CHILI - Firma Reklamowa z Krakowa.

Wraz z turniejem sportowym ogłoszony był konkurs plastyczny na plakat pod hasłem MAŁY OLIMPIJCZYK - TO JA, na który wpłynęło mnóstwo prac.

Komisja wyróżniła najlepsze z nich dyplomami i upominkami.

Oto nagrodzeni:

Laureaci konkursu:

I.    Zofia Pawlus – Przedszkole Sióstr Służebniczek

II.   Filip Falarz -  Miejskie Przedszkole Nr 4

III.  Jan Ziemianek - Miejskie Przedszkole Nr 12

Wyróżnienia:

1. Paweł Hajdon - Miejskie Przedszkole Nr 6

2. Klaudia Wadas - Miejskie Przedszkole Nr 1

3. Igor Fiołek – Miejskie Przedszkole Nr 5

4. Julia Brotoń – Miejskie Przedszkole Nr 2 Integracyjne

5. Izabela Gazda – Miejskie Przedszkole Nr 7

6. Milena Płachotny – Miejskie Przedszkole Nr 8

7. Filip Wierzbicki – Miejskie Przedszkole Nr 10

8. Anna Król – Miejskie Przedszkole

9. Kornelia Mierzwa – Pałacyk Malucha

10. Patryk Ochab – Weldon

11. Wolska Wiktoria – Miejskie Przedszkole Nr 9

12. Jan Magierski – Happy Kids

13. Franciszek Cebula – Kolorowe Przedszkole

14. Aleksander Knych – Przedszkole Terapeutyczne im. Ks. Stanisława Fiołka Przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”

15. Karol Kurzawa – Przedszkole Ukryty Dar

Organizując olimpiadę sportową przedszkolaków staraliśmy się połączyć rywalizację sportową z dobrą zabawą. Konkurencje sportowe były dostosowane do wieku dzieci. Zasada fair play nikomu nie była obca – wszyscy przestrzegali reguł gry, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy.

Olimpiada - to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków- zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu?

Za  rok XIX Olimpiada na OLIMPIE - zapowiadały przedszkolaki i wychowawcy, a my już teraz zapraszamy serdecznie na kolejne sportowe święto dla nich.

fot. MK SP9