Zagrali przyjaciele z boiska

Kolejny turniej Halowy Piłki Nożnej pod hasłem „Dwaj przyjaciele z boiska” rozegrany  został w  Szkole Podstawowej nr 9 to propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród dzieci, zawiązywanie nowych przyjaźni wśród nich, wychowanie poprzez sport oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Rozegrany został 23 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy przy ul. Grottgera 3.

Organizatorami turnieju byli Grażyna Pondo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9,  Andrzej Nylec, prezes UKS Olimp, nauczyciele wychowania fizycznego. Partnerem turnieju była Firma VENTOR z prezesem Januszem Urbanikiem . Konfrontacja sportowa dotyczyła  chłopców i dziewczęta z roczników 2006, 2007, 2008, 2009.

– Turniej został rozegrany w grupach wiekowych systemem każdy z każdym w dwóch kategoriach dziewczynki i chłopcy – mówi Andrzej Nylec, prezes UKS Olimp. – Obowiązywały przepisy PZPN dostosowane do gry w hali. Drużyny grały po dwóch zawodników.  Czas jednego meczu 5 minut.

Turniej rozegrany został na boisku o wymiarach 16 x 12, bramki 120×80, piłka rozmiar 4.  Zespoły, które zajęły miejsca od I — III otrzymały nagrody-piłki, koszulki oraz gadżety reklamowe

Organizator turnieju zapewnił dla wszystkich uczestników słodycze i napoje, sędziów z uprawnieniami, a przede wszystkim dobrą zabawę.

– Dobrze, że takie turnieje się odbywają, fajnie, że nauczyciele poświęcają swój wolny czas, by dać radość naszym dzieciom – mówi jeden z rodziców. – Dzieci chcą się bawić aktywnie, nie tylko siedzieć przed komputerem.

Kolejność końcowa w poszczególnych kategoriach:

Dziewczynki:

1. Amelia Dubiel, Julia Kubek