Pasowanie w SP9 2022

19 października 2022r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość.

76. pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły i zostało pasowanych na uczniów S P nr 9. W uroczystości wzięła udział Dyrekcja szkoły na czele z panią dyrektor Grażyną Pondo oraz przedstawiciele Rady Rodziców S P 9 – p. Małgorzata Chciuk-Kulig oraz p. Katarzyna Kupczak-Owczarek.

Widownię wypełnili licznie zgromadzeni najbliżsi pierwszoklasistów, którzy pragnęli być świadkami tego ważnego wydarzenia.

W części artystycznej wraz z uczniami klas pierwszych wystąpili ich starsi koledzy i koleżanki z kl. IVa. Wszyscy pięknie zaprezentowali się w specjalnym programie literacko-muzycznym opracowanym i przygotowanym przez wychowawczynie: p. Bożenę Kopalę, p. Katarzynę Rumin i p. Zofię Więch. Nie brakowało w nim treści poważnych, patriotycznych, ale były też wątki żartobliwe. Wszystko wyrażone było wierszem, piosenką, tańcem i scenkami sytuacyjnymi. Pani dyrektor szkoły osobiście dokonała aktu pasowania wszystkich pierwszoklasistów. Po ceremonii pasowania uczniowie wykonywali pamiątkowe zdjęcia klasowe. W trakcie spotkań z wychowawczyniami dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy. Nie obyło się bez tradycyjnego słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice poszczególnych klas.

O efektowną dekorację na uroczystość zatroszczyły się panie: Urszula Iwańska i Barbara Rubach. Nad właściwym nagłośnieniem czuwał pan Witold Brniak, zaś o fotorelację zadbał pan Marek Kozioł.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia podziękowała pani dyrektor Grażyna Pondo, która na zakończenie uroczystości pochwaliła nie tylko perfekcyjny występ uczniów, ale także ich wzorowe zachowanie.

Z. Więch
fot. MK SP9