INFORMACJE
O Szkole

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat
naszej szkoły. Znajdziesz tutaj dane kontaktowe szkoły
oraz informacje na temat kadry nauczycielskiej

wydarzenia
Aktualności z naszej szkoły

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi
wydarzeniami w naszej szkole.
Wydarzenia kulturalne, wycieczki szkolne i wiele innych

Ogłoszenia
Komunikaty

Zapraszamy do współpracy z naszą szkołą.
Znajdziesz tutaj najnowsze informacje i ogłoszenia

previous arrow
next arrow
Slider

Świetlica

Świetlica

Projekt Kreatywne Prace Plastyczne IV edycja

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne Prace Plastyczne” IV edycja – „Jesienny bukiet”, „Zwierzęta leśne” – malowanie na podkładzie z gazy – prace wychowanków świetlicy z kl. 2a  

D. Krawczyk

28 września – Światowy Dzień Jabłka

D. Krawczyk

W roku szkolnym 2023/2024 wychowankowie świetlicy mają możliwość wzięcia udziału w następujących konkursach świetlicowych:

PAŹDZIERNIK – konkurs fotograficzny „Mój pupil w obiektywie”

LISTOPAD – konkurs plastyczny „Bohater z utworu J. Brzechwy”

                        konkurs plastyczny „Plakat antysmogowy”

GRUDZIEŃ – konkurs plastyczny „Ozdoby choinkowe”

STYCZEŃ – „Konkurs kolęd”

LUTY – konkurs plastyczny „Kleksowe zabawy z wyobraźnią”

KWIECIEŃ – konkurs fotograficzny „Przyroda budzi się do życia”

MAJ – konkurs plastyczny „Kwiaty dla Mamy”

Przez cały rok szkolny prowadzony jest również całoroczny konkurs „Dziewczyna i Chłopak na medal 2024”

D. Krawczyk

Święto Dyni

Święto Dyni …

B. Kozioł

Dzień Origami

Dzień Origami …

B. Kozioł

„Zdrowo jem, więcej wiem.”

Zdrowo jem, więcej wiem …

B. Kozioł

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa …

B. Kozioł

Dzień Jabłka

Dzień Jabłka …

B. Kozioł

Antarktyda i Arktyka

Antarktyda i Arktyka …

B. Kozioł

Dzień Pizzy

Dzień Pizzy …

B. Kozioł

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka …

B. Kozioł

Barwy jesieni

Barwy jesieni …

B. Kozioł

Akcja na rzecz świetlicy szkolnej

Akcja na rzecz świetlicy szkolnej – informacje …

Witaj szkoło, witaj świetlico

Witaj szkoło, witaj świetlico …

B. Kozioł

26 MAJA – DZIEŃ MAMY

Tego dnia wszystkie dzieci – zarówno te malutkie, jak i już całkiem dorosłe – składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1914 roku w Krakowie. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Uczniowie kl. 2a uczęszczający do świetlicy w tygodniu poświęconym rodzinie obejrzeli prezentację o Dniu Matki, słuchali wierszy i piosenek tematycznych oraz wykonali kwiaty dla swoich mam.

D. Krawczyk

Świetlica
„Jest taki miesiąc w roku
Kiedy kwitną bzy
To dla Ciebie mamo …”
26.05 Dzień Mamy
Dzieci w świetlicy szkolnej z klas 1A i 1C przygotowały piękne kartki dla Mam oraz cudowne pudełka z okazji ich święta. Każde włożyło wiele pracy w swój prezent dla Mamy. 
A. Pankowska
B. Kozioł

„Niech nam żyją wszystkie mamy

Dziś życzenia im składamy

Bo tak bardzo je kochamy

Całujemy i ściskamy”

Świetlica 3
Zdrowo jem, więcej wiem!
Nadszedł czas na podzielenie się zdobytą wiedzą ze społecznością szkoły i z rodzicami. W tym ostatnim etapie programu postanowiliśmy z dziećmi przygotować ulotki informacyjne. Dziewczynki dzielnie wycinały i naklejały najważniejsze informacje oraz wesoły wierszyki, małe kolorowanki. Gry ulotka była już gotowa skserowaliśmy ją aby dla nikogo nie zabrakło. Każde dziecko zabrało swoją do domu, aby móc pokazać ją rodzicom, może powiesić na lodówce. Wybraliśmy się  do sąsiedniej sali świetlicowej, aby inne dzieci mogły się dowiedzieć o naszym projekcie i otrzymać ulotkę. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:
A. Pankowska
B. Kozioł
Świetlica 2
Zdrowo jem, więcej wiem!
Kolejne zajęcia przeprowadzone w ramach programu Zdrowo jem, więcej wiem dotyczyły wody: Źródło życia i zdrowia – woda oraz konkurs: Quiz wiedzy o wodzie. Jako wprowadzenie do zajęć przygotowałyśmy zajęcia plastyczne. Wspólnie z dziećmi rozłożyliśmy na podłodze duży brązowy papier, który miał być naszą pustynią. Na naszej pustyni nie było nic, ponieważ jak zauważyły dzieci jest tam za gorąco, aby mogły rosnąć rośliny. Następnie przez środek pustyni prowadząca rozwinęła niebieską bibułę, która była rzeką. Dzieci w grupach miały za zadanie zastanowić się co się stanie jeśli przez pustynię popłynie rzeka i wykorzystując materiały pomocnicze stworzyć nowy krajobraz na pustyni. Dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, co można zobaczyć na zdjęciach. Wspólnie też przeprowadziliśmy eksperyment z wodą, sprawdzaliśmy składy napojów i wody, przygotowywaliśmy wodę smakową, dzieci wypełniały karty pracy. Na kolejnych zajęciach przeprowadziliśmy quiz wiedzy o wodzie. Dzieci z wielkim zaangażowanie wypełniały konkursowe zadania i wszystkie świetnie sobie poradziły.
B. Kozioł
A. Pankowska
Świetlica  
Uczniowie klas 1C i 1A przebywający w świetlicy szkolnej,  wzięli udział w programie Zdrowo jem, więcej wiem organizowanym przez Fundację BOŚ, którego honorowym patronem jest Pani Agata Duda. Mieliśmy do przeprowadzenia pięć lekcji. Pierwsze dwa tematy z jakimi przyszło nam się zmierzyć dotyczyły zdrowego odżywiania: Piramida zdrowia ucznia oraz Konkurs: Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia. Przenieśliśmy się wspólnie z dziećmi w odległe czasy starożytnego Egiptu i oglądnęliśmy prezentacje o piramidach, omówiliśmy Piramidę Zdrowia, była wspólna zabawa „Na które piętro jadę?”, zastanawialiśmy się nad nawykami żywieniowymi dzieci i jak można je zmienić. Uczniowie dostali do wypełnienia karty pracy: ich zadaniem było narysować niezdrowe produkty. Na następnych zajęciach zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia. Dzieci w parach przygotowywały własne piramidy z pomocą kolorowanek z aktywnością fizyczną oraz gazetek ze sklepów. Następnie każdy oddawał głos na najlepszą, według niego pracę i wyłoniliśmy zwycięzców. Dzieci świetnie radziły sobie z każdym zadaniem i chętnie brały udział w zajęciach. 
A. Pankowska
B. Kozioł

LEGENDY POLSKIE

Tematem zajęć świetlicowych minionych dwóch tygodni były legendy polskie. Uczniowie czytali i omawiali takie legendy jak: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa”, „O smoku wawelskim”, „O królu Popielu”. Dzieci wykonały myszkę z papieru kolorowego i wytłoczki po jajkach, smoka techniką origami i syrenkę. Rozwiązywały krzyżówkę i quizy związane ze znanymi legendami oraz łamigłówki, które pozwoliły poznać im różne znaczenia słowa legenda.

D. Krawczyk

Świetlicowe legendy …

W Świecie Kotów

  17 lutego obchodzony był Światowy Dzień Kota. W związku z tym dniem dzieci ze świetlicy opowiadały o swoich ulubionych pupilach, poznały różne rasy kotów, obejrzały prezentację „Co lubią koty?”.  Uczniowie układali z rozsypanych wyrazów powiedzenia i przysłowia związane z kotami oraz poznawali ich znaczenie. Na zajęciach plastycznych podopieczni wykonywali kota z rolki i kota origami tworząc wystawę kotów. 

D. Krawczyk

Świetlicowa podróż na Antarktydę…

B. Kozioł, A. Pankowska

  Za nami pracowity tydzień w sali świetlicowej 31. Tym razem poznawaliśmy polskie przysłowia o lutym i odkrywaliśmy jakie mądrości w sobie kryją. Uczniowie klasy 1A i 1C mogli przy okazji doskonalić umiejętność czytania. Wykonywaliśmy kolorowe maski karnawałowe aby przez chwilę stać się kimś innym. Na koniec uczniowie wykonali biedronkę w kształcie serca, którą mogli podarować komuś, kogo bardzo lubią. Rozwiązali także walentynkową krzyżówkę doskonaląc pisanie i logiczne myślenie. W takiej karnawałowej i przyjaznej atmosferze zakończyliśmy kolejny wspólny tydzień.

B. Kozioł
A. Pankowska

„Zima, zima przyszła do nas,
biały śnieżek przykrył las.
Płatki śniegu tańczą polkę,
więc na sanki przyszedł czas.„

   Uczniowie kl. 2a uczęszczający do świetlicy szkolnej zapoznali się z różnymi zjawiskami atmosferycznymi występującymi w zimie, poznali dyscypliny sportowe związane z tą porą roku oraz przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci chętnie uczestniczyły w „bitwie na papierowe śnieżki”, w zimowych kalamburach oraz konstruowaniu skoczni narciarskiej z klocków. Na zajęciach plastycznych podopieczni wykonali różne prace z papieru, np. narciarza, saneczkarza, bałwanki, zimowy krajobraz. 

D. Krawczyk

Dzień Kubusia Puchatka…   

   W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Podczas zajęć przedstawiliśmy przyjaciół Kubusia, dzieci karmiły Kubusia miodem, wszystkie chętnie „ratowały” osiołka, przyklejając mu ogon. Nie zabrakło oczywiście czytania opowieści o Kubusiu Puchatku, a na koniec dzieci kolorowały wesołego misia.

A. Pankowska
B. Kozioł

Wyczekiwany dzień…

  W czwartek nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień.  Ukończyliśmy czytanie książki A. Maleszki „Czerwone krzesło”, a więc mogliśmy oglądnąć film, który powstał na podstawie książki. Nasza sala zamieniła się w prawdziwe kino! Dzieci dzień wcześniej przygotowały pudełka na popcorn oraz dostały bilety na film. Każdy chciał zobaczyć niezwykłe przygody Kukiego, Tosi, Filipa i Wiki. Była świetna zabawa, a dzieciom uśmiech nie schodził z twarzy.

B. Kozioł
A. Pankowska

Zimowa świetlica

Zimowa świetlica ,,,

Świetlicowe zimowe zabawy

Świetlicowe zimowe zabawy…

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

Dzień Babci i Dziadka …

Świetlica…

Świetlica…

Kącik Plastyczny

  1. Kącik plastyczny.
  2. Jesienne inspiracje. Zdobimy liście.
  3. Jesienne inspiracje. Ślimaczek.

Zdrowe odżywianie …

Światowy Dzień Zwierząt …

DARY JESIENI …

Jesienne inspiracje …

Dary jesieni …

Czytam z klasą – lekturki spod chmurki …

Powitanie jesieni …

Bezpieczeństwo na drodze …

Pierwsze świetlicowe spotkania …

Bezpieczne wakacje …

Podróże po Polsce …

Dzień Dziecka s.32

Dzień Matki

Kartki na Dzień Matki (tuszo-oszczędne)

Bukiet Kwiatów – Wycinanko-Wyklejanka (czarno-biały)

Certyfikaty mama do Kolorowania

Wszystko o Mojej Mamie – Karta Pracy

Polskie legendy

My i zwierzęta…

Książka naszym przyjacielem…

    Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie. Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie. Witaj maj, trzeci maj, u Polaków błogi raj”! Drogie dzieci! Zachęcam Was do majowego kodowania! Pozdrawiam, Justyna Róg

kodowanie Maj

Święta majowe – sala 31

kokarda narodowa

POZNAJEMY WARTOŚCI ŚWIĄT MAJOWYCH…

2 Maja – Dzień Flagi…

JESTEM POLAKIEM, EUROPEJCZYKIEM…

Gra na dzień ziemi

ZIEMIA – NASZA PLANETA – prezentacja do pobrania

Chrońmy środowisko 20.04-24.04

ekologia

Quiz o ekologii

Dzień Ziemi…

URODZINY NASZEJ SZKOŁY… s.29

DZIEŃ PATRONA W DZIEWIĄTCE…

zdjęcie 1 2 3 4

Hymn SP9 w Dębicy

Święto Patrona Szkoły

kolorowanki dla chętnych dzieci

LAS 15.04

Wielkanoc JRóg…

WIELKANOC 6 – 8 IV s. 29

Świetlica zdalna Wielkanoc…

Wielkanoc…

Wiosna w polu i ogrodzie…

CIEKAWE AKTYWNOŚCI BEZ WYCHODZENIA Z DOMU…

PISANKI…

szablony zajączków I ZAGADKI…

Wielkanoc 2…

Poznajemy życie w lesie – świetlica sala 32 …

Konkurs plastyczny „KARTKA WIELKANOCNA”…

WIELKANOC 30.03 – 08.04…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU…

Wiosna…

WITAJ WIOSNO! …

„Magia Teatru” …

świetlica 2020…

REGULAMIN ŚWIETLICY 2018…

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube