Tato, podaj! Mamo strzelaj...

XIII TURNIEJ RODZINNY

HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

FAMILY CUP 2019

W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy odbył się już   XIII Halowy Rodzinny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem – „Tato podaj - mamo strzelaj” FAMILY CUP 2019. Organizatorem był dyrektor SP 9 Pani Grażyna Pondo, prezes UKS OLIMP SP 9 Andrzej Nylec. Celem turnieju to propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród rodzin - dzieci i rodziców, zacieśnienie więzi rodzinnych, zawiązywanie nowych przyjaźni, wychowanie poprzez sport, konfrontacja sportowa rodzin, wyrabianie zasad fair play. Honorowym patronem imprezy był Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz dyrektor MZO w Dębicy Ireneusz Kozak.

Do zawodów przystąpiło 90 dwuosobowych zespołów w składzie rodzic i dziecko. Zespoły rywalizowały w odpowiednich grupach wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. O zwycięstwo nie było tak łatwo, bowiem liczyły się jedynie bramki zdobyte tylko przez młodych adeptów piłki nożnej. Siłą rzeczy, starsi zawodnicy grali przede wszystkim na pozycji pomocy i jak oka w głowie, z niemałym poświęceniem strzegli bramek. Mieli też okazję popisać się wspaniałymi dryblingami czy też skutecznością w odbiorze piłki przeciwnikowi. Młodzi zawodnicy mogli podziwiać umiejętności swoich rodziców, ich sprawność i zwinność. Sami zaś pokazali się jako wspaniali napastnicy. Mimo że czasem ze skutecznością oddanych strzałów bywało różnie, to padło mnóstwo goli.

Wszyscy świetnie się bawili spędzając aktywnie sobotnie przedpołudnie w gronie rodziny i przyjaciół.

Tradycyjnie wśród rodziców rozegrano konkurs strzałów do pustej bramki.

Wyniki konkursu rzutów karnych przedstawiają się następująco:

Rzuty karne – Mamo strzelaj

1.Rzeszowska Olga

2.Buczyńska Justyna

3.Pełka Magdalena

4.Kliś Maria

Rzuty karne – Tato strzelaj

1.Król Waldemar

2.Dzierża Grzegorz

3.Skiba Daniel

4.Pluta Rafał

A oto wyniki końcowe XIII Halowego Rodzinnego Turnieju Piłki Nożnej „Tato podaj, mamo strzelaj 2019”.

CHŁOPCY

1.Król Zuzanna

2.Wolicka Magda

3.Gardziel Karina

16 zespołów tata-syn, córka  z rocznika 2013, 2014 oraz młodsi  wspaniale się bawiło rozgrywając swoje pierwsze zawody w takim turnieju w formie zabawowej. Po zakończeniu wszyscy zostali obdarowani medalami i upominkami.

W trakcie turnieju rozegrano również rodzinny turniej w piłkarzyki, którego zwycięzcami zostali:

1 m Tomaszewski Patryk - Tomaszewski Marek

2 m. Król Bartosz - Król Waldemar

3 m. Bania Kacper - Bania Paweł

4 m. Tuszyński Kacper - Tuszyński Robert

Dzieci biorące udział w turnieju  otrzymali koszulki z logo turnieju, samozaciskowe opaski odblaskowe ufundowane przez - firmę Ergraf, Print AB Drukarnia, jak również skorzystali z gorącego posiłku przygotowanego przez organizatorów. Na zwycięzców czekały zaś nagrody, medale, upominki wręczone po zakończeniu turnieju przez Panią Dyrektor SP 9 Grażynę Pondo i Prezesa UKS OLIMP Andrzeja Nylca.

Organizatorzy gratulują udziału wszystkim uczestnikom i w imieniu wszystkich biorących udział serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie : Urzędowi Miasta, firmie VENTOR, OLIMP LABS, Panu Jackowi Marć - przedstawicielowi handlowemu Grupy Maspex . firmie Ergraf, Print AB Drukarnia, firmie Auto Serwis Trans Południe, CHILI - Firmie Reklamowej z Krakowa

Już za rok zapraszamy na kolejną edycję - TATO PODAJ - MAMO STRZELAJ - pora rozpocząć treningi.

fot. MK SP9