II Konkurs w Układaniu Kostki Rubika

o Puchar Dyrektora
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9

Dyrekcja szkoły, Uczniowski Klub Sportowy Olimp oraz nauczyciele Pani Anna Wiktor, Pani Paulina Piękoś mieli zaszczyt zorganizować i przeprowadzić pełen emocji turniej w układaniu kostki Rubika, skierowany do uczniów naszej szkoły. Wydarzenie odbyło się 4 października w sali gier i zabaw, gromadząc młodych miłośników tej fascynującej łamigłówki.

Celem turnieju było nie tylko rozwijanie u uczniów umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości i koncentracji, ale także doskonalenie zdolności rozwiązywania problemów. Zawody stanowiły doskonałą okazję do promowania zdrowej rywalizacji oraz integracji całej szkolnej społeczności.

W rozgrywkach wzięło udział 20 uczestników z różnych klas, którzy z pełnym zaangażowaniem walczyli o tytuł mistrza. Po zaciętych eliminacjach najlepsi zawodnicy zakwalifikowali się do finału, w którym ich zadaniem było ułożenie kostki Rubika w jak najkrótszym czasie. Uczniowie wykazali się nie tylko znakomitymi umiejętnościami, ale także wytrwałością i prawdziwym duchem sportowej rywalizacji.

Atmosfera podczas turnieju była pełna emocji. Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, dążąc do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Świadkami byliśmy niesamowitych popisów szybkości, precyzji oraz logicznego myślenia.

Wyniki konkursu:

Mistrz: Kacper Kosiński czas 0:12:78
Wicemistrz: Tobiasz Cieśla czas 0:50:75
Wicemistrz: Piotr Cynar 0:41:81

Wyróżnienia:

• Filip Charchut  czas 0:43:64
  • Ewa Piechocka czas 0:47:23
  • Sebastian Kosiński czas 0:49:72

Podczas uroczystego wręczenia nagród najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a mistrz został uhonorowany prestiżowym pucharem. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki w podziękowaniu za ich zaangażowanie i wysiłek.

Szczególne podziękowania składamy jednemu z rodziców, który przygotował słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, co dodatkowo umiliło to wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich udział, umiejętności i pasję. Już teraz zapraszamy na kolejne konkursy i turnieje organizowane w naszej szkole!

fot. P. Borowiec