PODRÓŻ Z KLASĄ

W dniach 10 i 11 października klasy 7b i 7d wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Wyprawa ta mogła zaistnieć dzięki funduszom z programu „Podróże z klasą”. Celem przedsięwzięcia było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki; zdobywanie przez nich nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Natomiast warunkiem dofinansowania było odwiedzenie co najmniej dwóch punktów edukacyjnych (co też uczyniliśmy 😊).

Nasi siódmoklasiści obejrzeli Panoramę Racławicką, Halę Stulecia z multimedialną fontanną, Ostrów Tumski, Ostrów Piaskowy, Ossolineum, Aulę Leopoldyńską i Wieżę Matematyczną w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Stare Jatki, wrocławski Rynek – jeden z największych w Polsce, Hydropolis i Muzeum Iluzji.

Jako że Wrocław to miasto spotkań, uczniowie w trakcie spaceru z przewodnikiem spotykali też 😉 krasnale, których może być już 1000 w stolicy Dolnego Śląska 😊

D.G.
Fot.: K.S.