DZIEŃ DZIECKA W „DZIEWIĄTCE”

Dzień Dziecka w SP 9 znów przybrał formę Festiwalu Nauki i Rozrywki. To już czwarta taka impreza w naszej placówce.

Pierwsze grupy dzieci przybyły do szkoły już o ósmej, aby skorzystać z wielu atrakcji, które dla nich przygotowano.

Wśród nich znalazły się zajęcia z przedstawicielami: Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”, Klubu Sportowego Rugby z Rzeszowa, Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego, Akademii Tenisa Michał Matyfi, sekcji zapaśniczej Klubu Sportowego Wisłoka Dębica.

Opiekunowie KHM Ogniwko Dębica przygotowali pokaz modelarski, natomiast Konrad Dybaś – mistrz świata i pięciokrotny mistrz Polski w Freestyle Football w kategorii Challenge – zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności „panowania” nad piłką.

Odbył się również mecz piłki siatkowej między nauczycielami a uczniami, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia w fotobudce, degustacja wody (przygotowana przez przedstawicieli Wodociągów Dębickich), pyszny gyros z frytkami (przyrządzony przez nasze panie kucharki) i lody – w sposób bardzo przyjemny wplotły się w poszczególne punkty bogatego programu Festiwalu.

Na zakończenie podano wyniki konkursu: „Najmilsza uczennica i najmilszy uczeń Dziewiątki”, a zostali nimi: Anna Maziarz z kl. 7e oraz Matthew Zdeb z kl. 8b. Wyróżniona w ten sposób „para” poprowadziła na placu apelowym belgijkę, po czym dzieci w dobrych humorach rozeszły się do swoich domów.

IV Festiwal Nauki i Rozrywki przygotowały panie: A. Jakubowska – Cetnar, B. Węgrzyn i M. Pitak.

D. Giełbaga
Fot. N. Pawłowski i K. Sokołowska