30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

    W dniu 20.11.2019 r. w naszej szkole została zorganizowana akcja związana z obchodami 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Związku z tym wydarzeniem grupa uczniów przygotowała montaż słowno-muzyczny przez radiowęzeł szkolny, którego celem było rozpowszechnienie i zapoznanie dzieci i młodzieży z zapisami konwencji oraz przybliżenie działalności UNICEF-u. W holu na szkolnym telewizorze podczas przerw międzylekcyjnych była wyświetlana prezentacja multimedialna na temat działalności organizacji. Przygotowano i umieszczono na sztalugach zapisy konwencji, z którymi młodzież ma możliwość zapoznać się. Plakietki z logo UNICEF-u zostały umieszczone w donicach kwiatowych zdobiących szkolne korytarze. Uczniowie otrzymali niebieskie serduszka, które w tym dniu były symbolem akcji. Każdy z nas może wesprzeć działalność UNICEF-u poprzez dobrowolne przekazanie środków finansowych na konto organizacji (nr konta bankowego dostępny na stronie internetowej UNICEF).

Koordynatorami akcji były: Anna Wiktor i Barbara Rubach

fot. B. Rubach

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube