Stołówka SP 9 wydaje obiady dla 400 dzieci…

Stołówka SP 9 wydaje obiady dla 400 dzieci…

     Stołówka SP 9 wydaje obiady dla 400 dzieci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obliczyliśmy średnioważoną dla poszczególnych grup wiekowych z podziałem na płeć. I tak średnia kaloryczność obiadu w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 661,86 kcal co stanowi 30% dziennego zapotrzebowania na kalorie dla dzieci. Ustalając nasze jadłospisy kierujemy się rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2016 roku, który wskazał jakie produkty powinny znaleźć się na talerzu dziecka. Także Instytut Żywności i Żywienia opracował normy posiłków dla stołówek szkolnych. Jako osoby kierujące się dobrem powierzonych nam dzieci, dbamy o to, aby obiady były urozmaicone, a przede wszystkim zdrowe i pełnowartościowe dla uczniów. Dlatego w jadłospisach znajdziemy sporo warzyw, mniej owoców, mało smażenia i małe ilości cukru. Aby urozmaicić jadłospisy w naszej „9”-tce rozpoczynamy tygodnie kuchni innych narodów. Ostatni tydzień lutego to będzie kuchnia włoska bardzo znana i lubiana nie tylko z powodu pizzy. Zachęcamy wszystkich do poszukiwania i smakowania nowych potraw. Czekamy na opinie naszych uczniów i Rodziców. Kolejny, a zarazem ostatni tydzień marca to będzie kuchnia francuska – zdrowa, lekka i pożywna. Jaka będzie kolejna – zdecydujecie Wy – czekamy na pomysły.

D. Sobarnia – kierownik świetlicy

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube