I W ŻYCIU I W ŚMIERCI NALEŻYMY DO PANA /Rz 14,8/

I W ŻYCIU I W ŚMIERCI NALEŻYMY DO PANA /Rz 14,8/

– dlatego warto pięknie żyć.

    W dniu 9 lutego br. w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek w Dębicy odbyła się Eucharystia w intencji śp. Heleny Kmieć- misjonarki, która została zamordowana 24 stycznia 2017 r. w dalekiej Boliwii. Współorganizatorami uroczystości były Siostry Służebniczki Dębickie oraz uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9  w Dębicy. 
Mszę św.  koncelebrowali: ks. Wojciech Porada z Wolontariatu Misyjnego Salvator z Krakowa, ks. Ireneusz Stolarczyk – kapelan Sióstr Służebniczek oraz ks. Stanisław Ryz z parafii św. Jadwigi w Dębicy, a zarazem ksiądz katecheta w SP 9. 
    Po mszy św. swoje świadectwo złożyła Teresa Kmieć, siostra tragiczne zmarłej Helenki. „Dżentelmeni na 5”, czyli grupa chłopców uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy realizująca  projekt ,,Podaj Dobro Dalej” zaprezentowała wzruszającą prezentację multimedialną. Dzięki niej licznie zebrani wierni mieli możliwość  przybliżenia sobie życia, działalności i tragicznej śmierci 26-letniej Heleny. Chłopcy opowiedzieli jaki wpływ na ich życie ma postać zmarłej misjonarki i w czym chcieliby ją naśladować. Każdy uczestnik Eucharystii otrzymał pamiątkową różę własnoręcznie wykonaną przez ,,Dżentelmenów na 5”.
   Do róży dołączona została kartka z przesłaniem Heleny Kmieć:
Plan długoterminowy – świętość jako cel ostateczny”.

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube