W krainie wiecznych śniegów…

W krainie wiecznych śniegów…

    W miesiąc luty wkroczyliśmy z hasłem „Idzie luty – podkuj buty!”. Dzieci poznały znaczenie tego i innych zimowych przysłów. Ponieważ aura za oknem przypomina raczej początek wiosny, dzieci z sali 30 wyruszyły do krainy wiecznych śniegów – do Arktyki i na Antarktydę. Na początek mali odkrywcy poznali zwyczaje mieszkańców Antarktydy – pingwinów. Każdy mógł zmierzyć się z największym z nich – pingwinem cesarskim. Kolejnym przystankiem był biegun północny – królestwo niedźwiedzia polarnego. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat śnieżnego misia. Każde dziecko chciało mieć swojego pingwinka – dzięki czemu powstało ich całe mnóstwo! Niedźwiadków też nie zabrakło, a jeden z uczniów stworzył fokę własnego projektu! Ogromne brawa za kreatywność i pomysłowość. A to wszystko ze zwykłej rolki po papierze toaletowym :). Kolonie pingwinów stanęły na krach zrobionych ze styropianu, oprószonych śniegiem z pianki do golenia i odrobiny kleju. Na podsumowanie odbył się mini konkurs zagadek oraz zabawy z chustą animacyjną. W nowy semestr wkroczyliśmy z rozmachem, kolejne ciekawostki z życia naszej świetlicy już wkrótce! 🙂

J. Róg
A. Skwira
fot. J. Róg

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube