Leśna edukacja w „9”

Leśna edukacja w „9”

„Uczymy miłości do przyrody
Uczymy spostrzegać jej piękno…”

   W dniu 14 lutego uczniowie klasy I B zaprosili niezwykłego gościa do klasy leśnika – Pana Andrzeja Trzeciaka, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu , który zapoznał dzieci z pracą służb leśnych w Nadleśnictwie Dębica. Pan leśniczy wskazał jak duże znaczenie dla życia człowieka ma przyroda, której częścią jest człowiek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali przyniesione do klasy eksponaty przyrodnicze, między innymi kolekcje motyli – unikatowe zbiory światowe. Motyle nocne i dzienne to prawdziwe klejnoty wśród owadów Młodzi przyrodnicy mieli okazję dotknąć okazów, poznać ich budowę i cykl rozwojowy. Z dużym zaciekawieniem pierwszaki zadawały pytania, na które gość chętnie udzielał odpowiedzi .Pierwszoklasiści na pewno nie zapomną tej lekcji przyrody.
Ucząc się poznawać świat, spostrzegać piękno przyrody, bardziej świadomie będą kształtować środowisko, w którym żyją! Pan leśniczy podarował uczniom „odblaskowe sowy” oraz pamiątkowe długopisy. Uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą p. E. Wiśniewską podziękowali panu wiceprzewodniczącemu A. Trzeciakowi za ciekawe spotkanie. Na pamiątkę zaproszony gość otrzymał od dzieciaków – personalny kubek „LEŚNIKA”.

E. Wiśniewska

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube