XIX OLIMPIADA na OLIMPIE „Dziewiątka Przedszkolakom”

XIX OLIMPIADA na OLIMPIE „Dziewiątka Przedszkolakom”

   W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat.

W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody oraz wygrana jednego z zespołów.

Już za 142 dni  znicz zapłonie na  XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich TOKIO 2020,a w Dębickiej DZIEWIĄTCE zapłonął już dzisiaj.

Na wzór Igrzysk Olimpijskich Dyrektor SP 9 Grażyna Pondo  i Prezes UKS OLIMP

 Andrzej Nylec zorganizowali już XIX olimpiadę dla przedszkolaków. Patronat honorowy nad Olimpiadą Przedszkolaków objął Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, dyrektor MZO w Dębicy – Ireneusz Kozak.

W Olimpiadzie wzięły udział dzieci z 17  dębickich przedszkoli . Każde z nich wystawiło jedną drużynę składającą się z 4 chłopców i 4 dziewczynek oraz grupy kibiców. W całej tej imprezie, której celem było kształtowanie u dzieci cech charakteru (śmiałości i odwagi, wiary we własne siły, współdziałania w grupie, przestrzegania przepisów), zapoznanie z ideą Igrzysk Olimpijskich oraz z ceremoniałem olimpijskim, zachęcanie do uprawiania sportu oraz integrowanie przedszkoli i szkoły poprzez wspólną zabawę brało udział ponad 400 przedszkolaków.

Oj, co to były za emocje.! Przecież nie lada wyzwaniem jest bieg z szarfą, czołganie się przez tunel, rzut do celu i skok w dal. Olimpijskie zmagania oceniali nauczyciele SP 9 oraz uczniowie – sportowcy UKS Olimp. Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny.

Imprezę uświetniła grupa uczniów z SP 9 z krótką częścią artystyczną

W tych zmaganiach kolejność była następująca:

1 miejsce Miejskie  Przedszkole nr 6

2 miejsce Miejskie  Przedszkole nr 10

3 miejsce Przedszkole Pałacyk Malucha

Pozostałe przedszkola zostały sklasyfikowane na 4 miejscu. Uczestnikom gorąco gratulujemy wspaniałej sportowej rywalizacji.

Wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a zwycięzcy  trzech pierwszych miejsc dostali  medale. Wszyscy dostali wspaniałe koszulki i nagrody, które ufundowała firma VENTOR oraz OLIMP Laboratories.

Wraz z turniejem sportowym ogłoszony był konkurs plastyczny na plakat pod hasłem

Mały olimpijczyk to ja –Tokio 2020, na który wpłynęło 48 prac. Komisja wyróżniła najlepsze prace dyplomami i upominkami.

Oto nagrodzeni:

1.Zuzanna Bielut- Przedszkole Pałacyk Malucha

2.Natasza Sambora -Miejskie Przedszkole  NR 11

3.Karol Sikora Miejskie- Przedszkole NR 9

4.Filip Czuba -Przedszkole Weldon Kids  Filip Czuba

5.Filip Polkowski -Miejskie Przedszkole NR 12

6.Emilia Dykas -Zerówka  SP 9 Emilia

7.Wojciech Walkowiak Kolorowe Przedszkole

8.Zuzanna Reguła Miejskie Przedszkole NR 10

9.Lena Szczepańska -Miejskie Przedszkole NR 11

10.Antoni Radwański-Przedszkole Heppy Kids

11.Milena Matłok Miejskie Przedszkole NR 1

12.Miejskie Przedszkole NR 4 Nadia Kopala

13.Aleksander Nowicki – Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Publiczne Przedszkole Integracyjne

14.Kacper Ciepły -Miejskie Przedszkole NR 8

Organizując olimpiadę sportową przedszkolaków staraliśmy się połączyć rywalizację sportową z dobrą zabawą, dlatego też konkurencje sportowe były dostosowane do wieku dzieci. Zasada fair play nikomu nie była obca – wszyscy przestrzegali prostych reguł gry, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy.

Olimpiada sportowa to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, która zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu?

Za rok XX Olimpiada na OLIMPIE – zapowiadały przedszkolaki i wychowawcy, a my serdecznie już teraz zapraszamy na kolejne sportowe święto dla nich.

 

fot. MK SP9

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube