Świetlica poznaje polskie legendy

Świetlica poznaje polskie legendy

    Hasłem przewodnim w tym tygodniu w sali świetlicowej 31 były polskie legendy. Dzieci poznały definicję „legendy” ale przede wszystkim wysłuchały „Legendę o Skarbniku”, „Legendę o Królu Popielu”, „Legendę o Smoku Wawelskim” oraz „Legendę o Syrence Warszawskiej”. Powstały również prace plastyczne związane z poznanymi legendami. Nasze myszy okazały się bardzo przyjazne i nie chciały nas zjeść tak jak Króla Popiela. Ze smakiem zajadały ser z dziurami. 

Tydzień zakończyliśmy świętowaniem „Dnia Kobiet”. Z tej okazji dziewczynki dostały przypinki, bo wszystkie przecież jesteśmy SUPER. Nie mogło zabraknąć pięknych kwiatów, które przypadły do gustu nie tylko dziewczynkom. Pojawiły się one w różnej postaci. Tulipany origami, nawijane na patyczek i te, które trzeba było odkodować. 

 
B. Kozioł
A. Pankowska
D. Cichowska
fot. B. Kozioł
Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube