Uczniowie klas pierwszych…

Uczniowie klas pierwszych…

są już czytelnikami biblioteki szkolnej.

Ostatni dzień  w szkole  przed rozpoczęciem nauki  zdalnej był dla uczniów klasy 1a, 1b i 1c bardzo ciekawy. Uczestniczyli w krótkich zajęciach czytelniczych przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy. Zostali w ten sposób zaproszeni do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Chociaż rzeczywistość pandemiczna wymusza inne korzystanie z biblioteki , to nasi najmłodsi uczniowie będą mieli po powrocie do szkoły możliwość samodzielnego wypożyczania książek.

Spotkanie z bibliotekarzem było okazją do ofiarowania uczniom i ich rodzicom tzw. Wyprawki Czytelniczej. To specjalny prezent przekazany przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

 Wyprawka zawiera:

  • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Życzymy miłej lektury uczniom i ich rodzicom !

Poniżej mała fotorelacja z zajęć w klasach pierwszych.

Przygotowała D. Kruczek

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube