„Zagraj z EKONOMIKIEM”

Podsumowanie I Edycji Konkursu „Zagraj z EKONOMIKIEM”

W dniu 16 kwietnia 2021 roku, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, odbyła się I edycja Konkursu „Zagraj z EKONOMIKIEM” adresowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Dębickiego.

Celem konkursu był wzrost wiedzy i świadomości ekonomicznej uczniów szkół podstawowych oraz zapoznanie ze specyfiką zawodu technik ekonomista, technik handlowiec i technik rachunkowości.

Tematem przewodnim zmagań ósmoklasistów była INFLACJA.

W konkursie rywalizowało 10 trzyosobowych drużyn z 8 szkół podstawowych Powiatu Dębickiego (łącznie 30 osób).

Naszą szkołę  reprezentował zespół „ Zwycięska dziewiątka”  w składzie: Marianna Kubiczek, Zuzanna Turek, Dominika Idzior  – uczennice kasy 8b. Opiekunem drużyny była p. Joanna Hochołowska.

Dziewczęta zdobyły wyróżnienie – serdeczne gratulacje !

Zawody składały się z czterech etapów:

I. Szkolenie dotyczące głównego tematu spotkania – prezentacja multimedialna oraz film edukacyjny nt. inflacji, udostępnione za pośrednictwem Portalu NBP

II. Gra edukacyjna- INFLACJA /online/

III. Test podsumowujący nt. inflacji

IV. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i upominków

Uczestnicy I edycji, dla których inflacja była tematem nowym, wykazali się bystrością umysłu, logiką myślenia oraz umiejętnością współpracy w grupie dla osiągnięcia wspólnego celu.

Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy. Nagrody oraz upominki dla uczestników ufundowali: Narodowy Bank Polski, SURET sp. z o.o., Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o., Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika.

I Edycję Konkursu „Zagraj z EKONOMIKIEM” zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych: Małgorzata Drozdowska, Sabina Rumin – Tworzydło, Urszula Michalec.

Ósmoklasistów, którzy chcą lepiej zapoznać się z ofertą  edukacyjną  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy  zachęcamy do obejrzenia filmów informujących  o kierunkach nauczania w „EKONOMIKU”.