Międzynarodowy Projekt „KROKUS”

Międzynarodowy Projekt „KROKUS”

2021/2022
Realizacja Projektu „KROKUS” – etap I

7 grudnia 2021 r., uczniowie klas 7 i 8, którzy są zaangażowani w realizację Projektu „KROKUS” od 4 lat, pod opieką koordynatora projektu, pani Renaty Baran – nauczyciela historii, posadzili otrzymane w ramach projektu żółte krokusy, które zasadzone jesienią, mają zakwitnąć z końcem zimy lub wczesną wiosną.

W tym roku wyjątkowo późno zasadziliśmy krokusy, ponieważ organizator projektu KROKUS miał trudności z wysłaniem sadzonek ze względu na panującą pandemię. Ograniczono również ilość wysyłanych sadzonek.

Ponadto nasza szkoła prowadziła zajęcia w trybie zdalnym od 22 listopada 2021 r. do 3 grudnia 2021 r., co także miało wpływ na opóźnienie realizacji projektu. Krokusy przykryliśmy grubą warstwą kory, która ma zabezpieczyć cebulki krokusów przed mrozem.

Celem sadzenia krokusów jest upamiętnienie 1,5 miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, zamordowanych w czasie Holokaustu.

Krokusy, które przetrwają zimę, zakwitną wczesną wiosną i będą zwiastunem nadziei budzącego się życia, przypominając płomyki zniczy, które zapalamy, aby zaświadczyć o naszej pamięci.

Koordynator projektu:
Renata Baran
fot. R.B.

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube