„Brzydkie kaczątko” – kamishibai…

„Brzydkie kaczątko” – kamishibai…

Chociaż „Baśnie” Hansa Christiana Andersena  powstały w XIX wieku, to do dziś są dla czytelników ciekawą lekturą. Duńskie baśnie są nadal aktualne. Niosą uniwersalny, ponadczasowy przekaz dla współczesnych odbiorców.
Uczniowie klasy 2 A podczas zajęć czytelniczych prowadzonych przez bibliotekarza Dorotę Kruczek poznali nieco inną odsłonę baśni pt. „Brzydkie kaczątko ”. Magiczny teatr kamishibai wywodzący się   z Japonii pozwolił na innowacyjny przekaz baśni. Drugoklasiści wysłuchali jej z zaciekawieniem  i dużym skupieniem. O pozytywnym odbiorze takiego przekazu literatury dziecięcej świadczą liczne pytania uczniów- kiedy po raz kolejny w klasie zagości magiczny teatrzyk?

fot. D. Kruczek

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook
YouTube