POMOC DLA DZIECI Z UKRAINY

Dziękujemy Społeczności naszej „Dębickiej Dziewiątki” za przyłączenie się do organizowanej zbiórki dla Ukrainy. Chcielibyśmy udzielić również wsparcia dzieciom, które przyjechały z Charkowa i jego okolic (dzieci z domu dziecka oraz matki z dziećmi), którzy przebywają w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzostku.

Aktualnie (tj. 01.03.2022 r.) najbardziej potrzebne są:

– prześcieradła 90×200

– pościel 160×200

– ręczniki duże

– chemia gospodarcza: cify, domestosy, płyny do podłóg, płyny do naczyń (najlepiej w dużych pojemnikach )

– papiery toaletowe i ręczniki papierowe

– proszki do prania i płyny do płukania

– przydadzą się również kubki, talerze, sztućce

– żywność, na ten moment tylko suche produkty z długim terminem ważności

– piżamki dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, różne rozmiary

– majtki męskie i damskie w rozmiarach xs, s, m, l

– skarpety męskie i damskie w rozmiarach dziecięcych oraz dla dorosłych

– ładowarki do telefonów i ewentualnie naładowane powerbanki

– mikrofala 2 szt

– zamrażarka duża 1szt

– pralka automat 2 szt

– lodówka wysoka 2szt

– suszarki do bielizny 5 szt

– suszarki do włosów 15 szt

– żelazka 10 szt

– deski do prasowania

– docelowo byłby potrzebny telewizor (taki, który można podłączyć do internetu), jednak to nie jest najpilniejsza sprawa

Chcielibyśmy również pomóc rodzinom, które przyjeżdżają do naszego miasta i potrzebują wsparcia na początek funkcjonowania, dlatego zbieramy żywność, kosmetyki, chemię i artykuły dla dzieci. Prosimy nie przynosić odzieży, na ten moment nie ma na nią zapotrzebowania.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z SP9 Dębica – 146812602 lub bezpośrednio do ŚDS w Brzostku 146830101. Z góry dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.