Zespół teatralny „Papuga”

W naszej szkole już działa i zaprasza zespół teatralny „Papuga”

Życie szkoły to nie tylko nauka, obowiązki i oceny. Przede wszystkim to działania, które rozwijają pasje, kształtują zainteresowania młodych ludzi, dają im poczucie własnej wartości. Zajęcia teatralne pozwalają spełniać marzenia o wyjściu na scenę. Kształtują pewność siebie, uczą wrażliwości, rozwijają uzdolnienia artystyczne. Budzą duszę artysty pełnego pasji, otwartego na drugiego człowieka. Rozwijają pamięć, wyobraźnię, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Takie działania  i możliwości rozwoju, towarzyszą uczniom naszej szkoły, dzięki działalności szkolnej grupy teatralnej „Papuga”. Symbolem grupy został ptak, który ma wyjątkowo towarzyski charakter, a kontakt z człowiekiem pozwala mu naśladować ludzką mowę. Jego wyjątkowe ubarwienie przyciąga wzrok i budzi podziw. Takie są również zadania naszej grupy. Ukazywanie świata widzianego okiem młodego, wrażliwego artysty poszukującego piękna w tym co z pozoru zwyczajne. Naszą przygodę z teatrem rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym. Mimo trudności związanych z okresami kwarantanny, mamy za sobą pierwszy występ- nasz mały sukces. Zaprezentowaliśmy sztukę ukazującą drogę Polski do Niepodległości. Oczom widzów ukazał się obraz pełen historii, pieśni patriotycznych, emocji. Nasi artyści recytowali, śpiewali, tańczyli, wcielali się w role bohaterów. Okres prób i ćwiczeń, kształtował nasze charaktery. Wspólnie spędzany czas rodził przyjaźnie. Teatr bowiem, to nie tylko przygoda, ale pasja i życie pozwalające być kimś innym. Poszukiwanie samego siebie, odkrywanie tego co w nas drzemie. To również czas spędzony wśród wrażliwych ludzi. Przed nami dalszy ciąg zabawy i pracy, mamy nadzieję, że także sukcesów. Warto wierzyć i spełniać marzenia. Dołącz do Nas.

Opiekunami grupy są pani Stanisława Wrona i pani Barbara Rubach.

fot. SP9