Przerwa na czytanie

Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole są już wieloletnią tradycją.

W tym roku braliśmy udział w VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W ubiegłym roku wzięło w niej udział  1867 placówek z Polski i z 14 innych państw.

Organizatorzy tegorocznej akcji zaplanowali na 12 grudnia 2022 roku podanie oficjalnych wyników. Udział dziewiątki był zauważalny w szkole i poza nią. Klasy będące na wycieczce również przyłączyły się do wspólnego czytania. Mała  fotorelacja poniżej:

fot. D. Kruczek