Koncert charytatywny

„Miłość dociera wszędzie…” w tym roku dotrze do Wiktora.

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizują V Koncert Charytatywny, chcąc pomóc 11 letniemu Wiktorowi Kopeć z Dębicy.

Wiktor jest dzieckiem niedowidzącym. Ma niedorozwój nerwów wzrokowych w obu oczkach, a w lipcu zdiagnozowano jeszcze u niego złośliwy nowotwór kości – osteosarcomę, kostniakomięsaka.

Wiktor pozostaje w trakcie leczenia chemioterapią. Jest również po zabiegu usunięcia kości (około 85%) zajętej przez nowotwór; zastosowano u niego pośrednie środki w postaci „spejsera”, co oznacza, że przed nim kolejna skomplikowana operacja polegająca na wymianie spejsera na endoprotezę. Przed Wiktorem długotrwałe leczenie. Potem rehabilitacja, walka ze skutkami ubocznymi chemii, ciągłe dojazdy do lekarzy. Trwa walka o życie chłopca, dlatego rodzice proszą o pomoc!

Zebrane podczas koncertu środki finansowe zostaną przeznaczone na pokrycie chociaż części kosztownego leczenia.

Koncert „Miłość dociera wszędzie…” odbędzie się w piątek, 24 lutego 2023 r. o godz. 11.00 w Domu  Kultury „Mors” w Dębicy.

Wezmą w nim udział lokalni wykonawcy, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance,  Szkoła Tańca Fame, uczniowie ZPSM – PrestoChango, solistka – Jowita Nykiel, Grupa teatralna „Papuga” i uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, odbędzie się Komediowy Pokaz Iluzji w wykonaniu iluzjonisty Pawła Wołodko z Krakowa, a gościem specjalnym będzie zwycięzca ostatniej edycji programu „Szansy na sukces” i uczestnik programu „The Voice Kids” – Kamil Jachyra.

Celem naszego przedsięwzięcia jest promowanie postaw wrażliwości i zainteresowania losem osób chorych. Pomoc potrzebującym ułatwia przygotowanie młodego człowieka do odpowiedniego wejścia w dorosłe życie, uczy umiejętności dzielenia się dobrem z drugimi, bardziej potrzebującymi.  Serdecznie zapraszamy.