BIOLODZY NA 6!

„Biolodzy na 6”, to projekt skierowany do uczniów klas piątych, szóstych i siódmych. Ma ona na celu zwiększenie zainteresowania biologią, urozmaicenie zajęć i stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Od września wykonaliśmy dużo ciekawych rzeczy i doświadczeń, które zaprezentowane zostały szerszej publiczności na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym.

Znalazły się na niej:

• modele komórki zwierzęcej., roślinnej i bakteryjnej (wykonane przez uczniów klas 5)

Modele, jak widać na załączonych zdjęciach wykonane zostały z mistrzowską precyzją i niesamowitą pomysłowością,

• prace plastyczne „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” (wszystkie prace wykonane zostały ze znajomością tematu i dbałością o najważniejszy przekaz – STOP UZALEŻNIENIOM!),
  • Lapbooki na temat „Od parzydełkowców do pierścienic” ( tutaj uczniowie klas szóstych wykazali się niezwykłą umiejętnością przekazania treści w sposób ciekawy, kolorowy i intrygujący)
  • plakaty promujące zdrowy styl życia oraz piramidy żywieniowe, plakaty mówiące o higienie układu nerwowego, o tym jak stres wpływa na nasze życie oraz pokazujące jak sobie z nim poradzić (uczniowie klas siódmych mają dużą wiedzę na ten temat),
  • prezentacje multimedialne „Trucizny z domowego komina”
  • indywidualne doświadczenia – „Obserwacja stułbi płowej”, „Wpływ wody na zamykanie się szyszki”, „Zarodniki grzybów”, „Obserwacja zachowania ryb akwariowych”.

Już niedługo sekcja „Biologów na 6”  wybiera się na poszukiwania wiosny. Wkrótce  fotoreportaż z naszych poszukiwań.

Pani Basia od Biologii
fot. B. Sz.